Wracam z doświadczeniem na Agile Poznań

5 marca w Poznaniu wrócę do społeczności zwinnej z informacją zwrotną po 4 latach. W 2014 roku, gdy już wiedziałem, że odchodzę z Allegro i idę transformować bank, w trakcie sesji Bring Your Own Problem w trakcie Poznan Agile User Group poprosiłem innych uczestników spotkania o rady dotyczące tej sytuacji – jak wejść do nowej firmy, o co zadbać przy starcie transformacji. Teraz bogatszy o nowe doświadczenia podsumuję lekcje, jakie dla swojego rozwoju wyciągnąłem z tego czasu.

Treść prezentacji będzie zbieżna z tym, co już przekazałem na sesji wewnętrznej w mBanku i w trakcie styczniowego ALEKraków – tym razem spróbuję uwzględnić feedback jaki dostałem w Krakowie, że niektóre pytania przytłoczyły wątek i dałem zbyt dużą swobodę w ich zadawaniu. Spróbuję zatem eksperymentu z opowiedzeniem prezentacji bez zadawania pytań w trakcie i zebraniem i pogrupowaniem pytań w drugiej części sesji. Świadomie też planuję, że treści w prezentacji będą średniozaawansowane – raczej nie będę opowiadał rzeczy podstawowych ani nie będę snuł wątku o samej transformacji. Skupię się na mojej pracy z pomocą hipotez, opowiem jak zastosowałem Cynefin w praktyce i podzielę się praktycznymi refleksjami na temat przebiegu transformacji w dużej organizacji.

Zapisy i szczegóły logistyczne zawarte są w zaproszeniu na meetupie – https://www.meetup.com/Agile-Poznan/events/247847510/ . Event nie będzie nagrywany ani nie udostępnię jakoś szeroko slajdów (bo nie zawierają aż tyle treści by to miało sens), więc zapraszam do osobistego udziału, tych, którzy mogą wziąć. Będę też do dyspozycji uczestników na rozmowy kuluarowe już po wystąpieniu (tak długo jak będzie trzeba), chętnie spotkam starych znajomych z Poznania i poznam nowe osoby, z którymi rozminąłem się w społeczności.

Jedna odpowiedź do “Wracam z doświadczeniem na Agile Poznań”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.