Kolejny webinar mojego autorstwa – tym razem o retro

Już jest! Szykowaliśmy z Jackiem od jakiegoś czasu webinar o Retrospektywie Sprintu i mogę z dumą ogłosić, że możesz już go kupić i zapoznać się z jego treścią.

To nie jest nasz pierwszy webinar, a i tematyka prowadzenia retro to nasz chleb powszedni, ale i tak zanim stworzyliśmy jego treść, zrobiliśmy rozpoznanie, co w tym wątku jest ważne dla osób w naszej grupie docelowej. Zapytaliśmy wielu Scrum Masterów i Scrum Masterki co jest wyzwaniem/trudnością i jakie aspekty powinniśmy podkreślić. Dostaliśmy sporo odpowiedzi od konkretnych osób, które działają w tym zawodzie. Wzięliśmy sobie do serca sugestie powtarzające się niezależnie od wielu osób, by dać przestrogi przed pułapkami i pokazać rozwiązania, jakie sami stosujemy. Wiele osób poprosiło też o konkretne przykłady (tych często brakuje albo są zbyt ogólne, by były wartościowe). Nie zapomnieliśmy również o podpowiedziach dla osób zupełnie początkujących.

Z każdym kolejnym krokiem byliśmy co raz bardziej zadowoleni z gotowego materiału. Jacek ryzykuje nawet tezę, że to nasz najlepszy produkt do tego momentu.

W ramach webinaru, oprócz bardzo treściwego nagrania wideo, każdy odbiorca dostaje też materiały dodatkowe. Dołączony artykuł jest w zasadzie gotowym samodzielnym ebookiem (i aż się zastanawialiśmy, czy by nie zaoferować go osobno) – zawiera te same treści, co webinar, ale są osoby, którym przeczytanie tego materiału może lepiej poukładać wiedzę. Postanowiliśmy też, że jako osobny materiał podamy instrukcje do technik na retro. Niektórzy podstawowe techniki znają i szkoda byłoby takim osobom marnować czas na nagraniu. Inni tych konkretnych technik mogą nie znać – zwłaszcza dla tych osób PDF z konkretnymi instrukcjami, np. jak przeprowadzić technikę 5W („5 whys”), jak zebrać tematy czy jak zagłosować na najważniejsze może pomóc wprowadzić je do narzędziownika osoby prowadzącej Retrospektywę. Materiały dodatkowe, dostępne pod ręką przy facylitacji następnych wydarzeń usprawnieniowych, są ważnym elementem całego pakietu, jaki oferujemy.

Czy Retrospektywa Sprintu to temat istotny dla Ciebie i czujesz, że warto poznać naszą rekomendowaną strukturę jej przebiegu oraz proponowane techniki? Sprawdź nasz webinar Porządna Retrospektywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.