O mnie

Nazywam się Kuba Szczepanik i znajdujesz się na moim osobistym blogu.

Pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Jestem konsultantem i doradcą w ramach inicjatywy 202 Procent.  Moje doradztwo opieram na swoim praktycznym doświadczeniu (związki z agile mam od 2009 roku) – rozkręciłem zwinną transformację mBanku, a wcześniej pomagałem wprowadzać Scruma i Kanbana do  zespołów rozwijających produkty Grupy Allegro.

Agile to także moja fascynacja pozazawodowa – razem z Izą Goździeniak, Ewą Gowin, Dawidem Lewandowiczem i Jackiem Wieczorkiem współtworzymy portal Agile247.pl, na którym możesz znaleźć dużo artykułów na temat poprawnego wykorzystania Scruma i Kanbana oraz relacje z najważniejszych wydarzeń w polskim świecie zwinności.

Jeśli słuchasz podcastów i brakuje Ci takich inicjatyw na temat zwinności po polsku, może zainteresować Cię mój projekt zrobiony razem z Jackiem Wieczorkiem – Podcast Porządny Agile .

Dosyć często występuję na różnych wydarzeniach społecznościowych (konferencje, meetupy), pełen spis moich wystąpień wykonanych oraz tych zaplanowanych znajdziesz na stronie Wystąpienia publiczne

Dlaczego piszę?

Chcę podzielić się trochę swoimi przemyśleniami, tym co myślę na temat agile, również tym, gdzie mam tylko przeczucia i się mogę mylić. Chcę to przekazać w szybkiej formie – bez dbałości o SEO, formatowanie, obrazki, stylistykę.

Wpisy są świadomie mocno różnorodne – krótkie przemyślenia z jakiegoś bieżącego doświadczenia z mojej pracy, inspiracja z rozmowy czy konferencji a wreszcie pisemna odpowiedź na często zadawane pytania.

Jeśli chcesz, zasugeruj o czym mógłbym napisać na blogu – napisz w komentarzu albo zapraszam do bezpośredniego Kontaktu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.