Trzy wystąpienia planowane w kwietniu

W kwietniu będę miał okazję podzielić się swoimi doświadczeniami na trzech wydarzeniach – konferencji warsztatowej Agile on The Boat, konferencji New Trends in Project Management i II Project Management Forum. W tym wpisie przybliżę tematy, które chcę poruszyć, bo  może ktoś z Was miałby ochotę ich posłuchać bezpośrednio.

Agile On The Boat odbędzie się we Wrocławiu, 22 kwietnia w sobotę. Przez cały dzień uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w krótkich warsztatach w jednym z 3 tematów – Zespół, Produkt i Skalowanie. Ja po otrzymaniu od organizatorów zaproszenia zaproponowałem temat „Przyrostowy produkt”, który bazuje na kilku prostych ćwiczeniach, które często stosuję na swoich warsztatach agilowych. Chciałbym wraz z uczestnikami przedyskutować temat tego, dlaczego warto robić produkt przyrostowo i adaptacyjnie, jak do takiego podejścia przekonywać i jak je stosować w praktyce.

Kolejne moje wystąpienie będzie w Gdańsku, na konferencji New Trends in Project Management (24 kwietnia). Wziąłem udział w procesie Call For Papers na tą konferencję i zgłosiłem temat, który aktualnie jest mocno w mojej głowie i od jakiegoś czasu przelewa się na papier – zwinne transformacje. Nie mam jeszcze do końca wyklarowanej całej prezentacji, ale na pewno chcę dokonać syntezy moich doświadczeń, przywołać kilka ważnych historii z transformacji allegro, PayU i mBanku i pokusić się o sformułowanie najważniejszych dla mnie dobrych praktyk transformacji na bazie tych przypadków.

Ostatnie w tej serii to wystąpienie na II Project Management Forum w Warszawie 27 kwietnia. Tu zaproponuje temat łączący dwa światy – „Czego PM może się nauczyć od zespołu zwinnego, co zespół zwinny może podpatrzeć u PMa?”. Spróbuję na bazie swoich doświadczeń projektowych zwrócić uwagę na aspekty pracy PMa, które mogą znacznie się ulepszyć dzięki inspiracji agile, ale też nazwać konkretne techniki czy praktyki ze świata zarządzania projektami, których znajomość może być cenna dla osób pracujących w środowisku zwinnym.

Zapraszam na te wydarzenia, w programie każdego z nich są też inni prelegencji i facylitatorzy, których z chęcią sam posłucham.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.