Nie ma miejsca dla analityka w agile – a może jest?

Tytuł clickbaitowy 😉 a wpis jest o planowanym wystąpieniu na Trójmiejskiej Grupie Analitycznej. Tak dokładnie to dwóch wystąpieniach, bo temat był na tyle interesujący, że 40 wejściówek na oryginalny termin rozeszło się w mniej niż jeden dzień.

6 i 20 listopada o 18:00, w Sopocie, zrobię prezentację i ćwiczenie na temat zmieniających się realiach pracy analityka biznesowego w zespołach zwinnych. Tematu jeszcze nigdy wcześniej nie poruszałem jako zasadniczej treści jakiejkolwiek prezentacji, ale pojawiła się taka możliwość, gdy miałem okazję porozmawiać z jedną z liderek społeczności analityków i przekazać jej swoje dość radykalne stanowisko 😉 Propozycja wystąpienia na najbliższym meetupie pojawiła się natychmiast.

Poopowiadam trochę o tym, jak rozumiem role analityka (na bazie swoich doświadczeń jeszcze w zamierzchłych czasach allegro, gdy pracowałem przy projektach m.in. jako analityk oraz potem jako kierownik zespołu analityków biznesowych). Pokażę co analityk może robić w realiach zwinnej organizacji (i mój ówczesny zespół będzie niereprezentacyjną próbką możliwych losów rozwoju kariery analityka). Wspomnę też o bardzo konkretnych praktykach, które moim zdaniem robią różnicę i mogą być dobrą inspiracją dla analityków, którzy jeszcze w zwinnej firmie nie są.

Na moment pisania tego posta są jeszcze nieliczne miejsca na drugi z terminów https://7s3ga.evenea.pl/ – jeśli przez przypadek 20 listopada jesteś w Sopocie, to zapraszam.

Wystąpienie ma też charakter sentymentalny dla mnie, 4 lata temu wystąpiłem dokładnie w tym samym miejscu na Agile3m. Miejsce jest fenomenalne – prowadzący stoi twarzą do plaży, mola i morza (widzi je przez szklaną szybę), po którym leniwie przepływają sobie różne jednostki. Mój wewnętrzny chłopiec ma ochotę przestać mówić, tylko przylepić nos do szyby i się wpatrywać.

PS. Jak starczy mi sił na dobre przygotowanie, to pewnie ujawnię slajdy albo zrobię wpis w temacie prezentacji. Jakaś zachęta motywacyjna, że byłoby to przydatne komukolwiek – bardzo potrzebne mi samemu do zdopingowania mnie 😉

12 odpowiedzi na “Nie ma miejsca dla analityka w agile – a może jest?”

  1. Cześć, dzięki za te wszystkie komentarze 🙂

    Slajdy z prezentacji i pewnie potem również jakiś wpis wrzucę na bloga po 20 listopada, nie chcę być nie fair względem osób zapisanych na drugi z terminów s3GA, zwłaszcza, że slajdy są świadomie bardzo tekstowe.

    A co do wystąpień w innych miastach – jeśli są jakieś społeczności analityków, na których mógłbym dołączyć i wystąpić z takim tematem, to dajcie znać.

    1. Dzięki, że pamiętasz o drugiej grupie. A tak na marginesie… to ta prezentacja będzie czymś nowym także dla pierwszej grupy… ;))

  2. Ja również bardzo nie mogę się doczekać – może nie tyle slajdów co jakiegoś większego artykułu w tym temacie, bo same slajdy to za mało 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.